אומנות בעץ > המלצות
 רשמים מסדרת מפגשי המבוא למסור נימה:
תודה טליה!
נהניתי מאד, למדתי הרבה
הקורס הועבר בצורה מקצועית והיה בנוי היטב
 
מקווה ללמוד ממך עוד...
 
אמתי
מציג את IMG_20170619_165622.jpg
רשמים מסדרת מפגשי המבוא למסור נימה:
שלום טליה,
נהניתי מכל רגע ! השיעורים מאורגנים בצורה טובה ונהירה והיחס בין תיאוריה ועבודה מעשית נכון לטעמי. בהחלט מרגיש שאחרי  המפגשים הללו אני מכיר מסור נימה ויודע  על מה להסתכל, ולמה לצפות.

שמחתי שהכרתי אותך, למרות שאני לא בטוח שעבודה עם מסור נימה היא מה שאני מחפש, מצאתי מורה מלאה, נדיבה  בעלת ניסיון רב  ונכונות לחלוק את הידע והניסיון  עם כולם !
 בטוח שניפגש עוד. תודה רבה על זמן האיכות איתך ! אני כבר מחכה  למפגש הבא !
איל
רשמים מסדרת מפגשי המבוא למסור נימה:
When I first heard about Talya's course on using a scroll saw , I went to her carpentry Workshop to get an impression of what it was all about. I saw there a collection of the most Amazing articles made using the saw . " I could never make anything so beautiful and complex ", I told her .
" I'll teach you " she replied . And so it was .
Over the period of five 4 hour sessions, 
Talya taught us the most intricate techniques using not just the scroll saw but given access to
A fully equipped carpentry shop.
Although I had been using a scroll saw for several months, I Could never turn out anything as wonderful as I did under Talya's tutelage. She covers the theory of all the processes and stands near you while you work , offering advice but ensuring that you do it all by yourself.
My family were enthralled by the artworks I brought home each week and I h
ave continued at home making pieces that I'm sure Talya would approve of. Thank-you Talya.
M.D. 
 
רשמים מסדרת מפגשי המבוא למסור נימה:
על דבר קיומה של "טליה אומנות העץ" בכלל, ועל קורס "מבוא למשור נימה" בפרט, למדתי תוך כדי שוטטות ברחבי האינטרנט בחיפושי אחר קורס לעבודה בעץ.
מיד עלו במוחי זיכרונות ילדות של ניסור פיסות עץ עליהם העתקנו באמצעות "נייר קופי" ציורים נאיביים של חיות .
שיחת הטלפון הקצרה עם טליה הביאה אותי לביקור התרשמות  בסדנא גדולה מרווחת ומוארת שבה ממוקמים שלל מכשירי נגרות המאפשרים כל סוג של עבודה בעץ, ועל כולם מנצחת בקור- רוח ובסבר פנים נעימות אישה קטנה אך גדולה, ושמה טליה. בעקבות הביקור נרשמתי לקורס "מבוא למשור נימה".
לראשונה  למדתי על היכולות בלתי מוגבלות (כמעט) של משור הנימה ליצור מגוון רחב של עבודות בעץ, וזאת בהנחיתה הנעימה והמפרגנת של טליה.
הידע התיאורטי והעבודה המעשית בהנחייתה המאוד מקצועית של טליה הקנו לי את הכלים הבסיסיים לעיסוק בעבודת העץ בכלל - ובמשור נימה בפרט, ולא פחות חשוב - את הביטחון להמשיך ולעסוק בכך גם בעתיד.
מפגשי העבודה בקורס היו איכותיים ומנוצלים כראוי וכך הפכו ימי השבת לימי צפייה למפגש בסדנא וימי א' בסדנא לחוויה נעימה ובעיקר מלמדת.
הזמן חלף מהר במהלך המפגש, וכך גם הקורס עצמו שהגיע לסופו לצערי.
זה הזמן להיפרד מטליה ולומר לה עד כמה  אני שמח שזכיתי ללמוד אצל מורה כה מוכשרת, יסודית ומפרגנת לתלמידיה.
 
תודה ויישר כוח.
 
דודו

טליה היקירה,

תודה של ממש על כל התקופה.

והינה – מגיע היום שהכי כיף לי בשבוע – היום בנגרייה של טליה – בו השקט ביצירה בעץ מתמזג עם קולות המכונות, בצורה הרמונית.
בנגריה של טליה מסופקים כל החושים, הריח הממכר של העץ, חדר מקסים בו עבודות עץ מגוונות, תענוג לעיניים, ציפורים מסביב שציוצן מתחלף ברעשי ניסור, המגע עם העץ , והכי חשוב הדיבור; הדיבור עם טליה והדיבור הפנימי עם עצמי . הדיבור עם טליה הוא איזון מושלם בין הנחיה, הקפדה על דיוק ושאיפה לביצוע מושלם לבין מתן חופש פעולה ומרחב אישי לתלמיד. טליה זורמת עם כל רעיון ליצירה ומאפשרת ביצועו , נתמך ע"י ידע וכלי עבודה אינסופיים.
הנגרייה של טליה היא סוג של התמכרות עם כל הטוב שהטבע נתן לנו, האנשים והחומר.
תודה לטליה לכל תענוג המתמשך .
בברכה
אביבית

טליה, תודה רבה!
 ... 
כמו שאמרתי, העבודה על הפרוסה השבוע קרבה בינינו, התחלתי להרגיש את החומר ולהתידד איתו. זו הרגשה כיפית.
 
חוץ מזה, אני כל פעם נדהמת מחדש מהמהירות שבה את מארגנת את הכלי הדרוש במקום הנכון  ועוד יותר מהרעיונות החכמים לייעל את העבודה - כמו קיבוע פינה למיקום הפרספקס לצורך קדוח החורים. זו חוויה מיוחדת לפגוש בזה שוב ושוב! תודה!  
...
אבא שלי נהג לומר שחייו טובים כל זמן שיש לו בעיה מתמטית מענינת לעסוק בה ואצלי זה נכון כשבמקום בעיה מתמטית יש עשייה שמשלבת רעיון, תכנון ובצוע.
 
שבוע טוב!
 
ג.
 

תמיד אהבתי לעבוד בעץ ולבנות ולתקן אבל כשהגעתי לסדנה של טליה התחוור לי באמת עד כמה זה פשוט תענוג.
כל הכלים, העזרה, ההדרכה, התמיכה והפירגון. ההקפדה על תכנון וביצוע  מושלמים כך שגם חפיפניקית כמוני מוציאה מוצרים שאנשים נדהמים לשמוע שעשיתי בעצמי...
מבחינתי, השבועות נספרים ע"פ הסדנה שבסופם,  ואם במקרה מתבטלת פגישה השבוע שלאחר מכן פשוט אינו נגמר...
אין לי ספק שאמשיך לבוא לסדנה ככל שאוכל גם בשנים הבאות ואמשיך להתלהב מכל מוצר כאילו הוא המוצר הראשון שייצרתי!
תודה על שעות של הנאה
יעל

 

על חוג נגרות לילדי כיתות ה-ו ;


השנה במסגרת החוגים במועצה האזורית גזר, נרשמו לחוג נגרות שניים מילדיי בני ה-11.

החוג מועבר על ידי טליה סלבסט.

למודת ניסיון מחוגים בשנים עברו, תוך חודשים ספורים הילדים מגיעים לרוויה מהחוג וזקוקים מדי פעם לחופש מהמערך השגרתי של החוג.

השנה למרבה הפלא הילדים חיכו לחוג מדי שבוע בכיליון עיניים.

הם התמידו להגיע כל שבוע ולהקדים כדי לא לפספס זמן מהשיעור.

זכור לי שבחופשת הפסח נסענו לנופש בצפון.

אחד מבניי גילה בדיעבד שפספס מפגש חוג והיה מאוכזב מאד.

מבחינתו היינו צריכים לדחות את הנופש ביום.

מקרה נוסף שהדגיש לי כמה חשוב להם החוג, היה כשהם פספסו את ההסעה

ונאלצתי לחזור הביתה מוקדם כדי שיגיעו לפחות לסוף השיעור.


טליה גלתה סבלנות רבה ורגישות לצרכים של כל אחד מהם.

טליה היא אשת מקצוע, מתיחסת ברצינות לילדים שהיא מדריכה,

לתהליך העבודה ולתוצרים.

הילדים יצרו בהנחייתה עבודות מורכבות תוך הקפדה על הפרטים הקטנים ביותר.

עבודות הנגרות שיצרו בחוג איתגרו אותם.

רמת הקושי ומשך הזמן הנדרש להשקיע בכל עבודה לא הרתיעו אותם.

הם גילו יכולת לדחות סיפוקים, עד שהעבודה תהיה מוכנה.

הם גם הפנימו את הצורך בתיכנון ודיוק.

הם חזרו הביתה גאים. העבודות שימושיות ומקשטות בגאון את חדרם.

יש בחוג זה יכולת לחבר את הילדים לעבודת כפיים בסיסית שכה חסרה לדור הנוכחי.

מיכל

 הי טליה,
אחרי שלוש שנים בסדנא זו הזדמנות להודות לך על כל התקופה. בתור מי שהתחילה מאפס - ללא כל נסיון קודם בנגרות- אני מסתובבת לפעמים בבית ומתקשה להאמין כמה רהיטים ופריטים יפייפיים הצלחתי לייצר בסדנא בשלוש השנים הללו, והסיפוק הגדול ביותר הוא מכך שהם לא נראים כעבודה של חובבן, כפרוייקט סיום של חוג , אלא כנגרות מקצועית . (כמובן שהמבט הביקורתי שלי מזהה גם את השגיאות והתקלות, אך זר לא ישים לב לכך).
אז על מה בעצם אני רוצה להודות לך?
על רמת המקצועיות הגבוהה ויכולתך לתת מענה לכל אתגר, ולכל תקלה ובעיה שנוצרות במהלך העבודה. מסתבר שנגרות זה גם הרבה יכולת אילתור של פתרונות למצבים שונים, ואין ספק שיש לך את זה.
על היכולת להדריך ולתת ערך מוסף הן בהיבטים טכניים והן בהיבטים אמנותיים.
על היכולת שלך להתאים את עצמך לכל תלמיד לפי האישיות, הרצונות והכיוונים שהוא רוצה לקחת ולעזור לו למצא את הביטוי העצמי שלו בעבודה בעץ.
וגם על הנגריה עצמה - על הציוד, כלי העבודה והמכשירים הרבים שבנגריה שהופכים את העבודה ליותר מקצועית ויותר נוחה. את מה שייצרתי בנגריה, לא יכלתי לייצר בבית למרות שיש לי בבית תנאים נוחים וציוד בסיסי לא רע.
טל
 

 עבודת צריבה של א. המוכשרת, 
 בתודה על חוג הנגרות, 
 מדיירות נוה תרצה .

 
טליה יקרה,
ושוב, במרץ רב נכנסנו לעבודה בסדנא.
חזרנו אחרי חופשת הקייץ וטיולים בחו"ל, אחרי ש"השווצנו" בפני כל החברים על ה"תוצרת" של השנה שחלפה: את ספסל הגינה צילמנו מכל זווית אפשרית, בית הבובות הענק לנכדה הפך מוקד לעלייה לרגל ומושא לקינאה לכל חברותיה, הפמוטים מעץ הזיית עשו דרכם כמתנות לידידים ומקורבים בארה"ב, והארון שהתחלנו לבנות לפני התופשה, המתין לנו בסדנא בקוצר רוח....
בכל פעם שהשלמנו עבודה היינו נרגשים ונפעמים ובעיקר מופתעים :איך דן עם "ידים שמאליות" מצליח בסופו של דבר להשלים עבודות יפות כל כך...ואיך אהובה מתגלה ,שוב ושוב, כבעלת דמיון יצירתי ופורה, שבהדרכה מתאימה, מפיק תוצאות מרהיבות.
אין לנו ספק שנתמזל מזלנו וזכינו במורה שנתברכה בכל המעלות שמייחדות מורים יחידי סגולה. עולם הנגרות והאומנות הרויח. מערכת החינוך הפסידה מורה סבלנית, רגישה ובקיאה ברזי המקצוע ,עושה זאת באהבה, ובעיקר, מקרינה על הסדנא אוירה של שלוה ובטחון ש"יהיה בסדר".
       בתודה על מה שכבר היה ובצפייה דרוכה להמשך,
                                                                 אהובה ודן
 
 

Working with wood…….   I have always admired   objects made of wood and have longed to work with wood for many years. One day I decided that I would look for a course in woodworking. After searching the Web I found two sites that looked interesting and called them up.
 
Well actually, I ended up only calling the first – Talya.
 
I called her up… spoke maybe 5 sentences with her and she invited me to come and see. Something in her voice made me want to come as soon as possible. 
 
Once I walked into the shop, saw the machines, saw the wood, and most of all saw Talya, I knew I did not have to look farther. That was over two years ago.
 
Since that wonderful day, once a week, I make my way to "My carpentry class". Yes that is how I feel , that it is mine. The atmosphere is so personal, warm, and most of all creative,   that if by chance I miss a week, I feel as though the week is not complete.
 
All this is due to Talya. She is a great teacher, but much more than that. I have learned not only the techniques needed to work with wood, but the state of mind needed to approach ANY project I desire. To Talya's credit I have pushed myself to make things I would never have dreamed I could. Any task is achievable with Talya at your side.
 
I highly recommend  this place to anyone eager to pursue working with your hands, whether you have had experience or not. But BEWARE !!!!! Once you start, you won't ever want to stop.
 
Tanir
 

 

על הסדנא של טליה

כמשתתפת מספר שנים בסדנאות הנגרות של טליה, אני יכולה להגדיר את עצמי כ"משתתפת קבועה", משהו בדומה לטפול כולל בסביבת החיים הקרובה (ויש המכנים זאת "תחזוקה") כגון פעילות אירובית, פעילות אינטלקטואלית וכד'.

ההבדל היחידי בין פעילות פנאי מקובלת, לבין הסדנאות של טליה (לשם קיצור בהמשך – "הסדנא" או "בסדנא"), הוא השילוב של מספר פעילויות בעלות מאפיינים מאד שונים זה מזה (ומכאן כנראה גם "ההתמדה ארוכת הזמן שלי בסדנא של טליה") כך למשל נגרות כמו הרבה מקצועות או תחביבים, מחייב חשיבה עמוקה: איך לגשת לפרויקט כלשהו, תכנון, דרכים שונות לבצע אותו, סוג החומר, התייעצות עם אחרים (brain storming), סדר הפעולות הנכון ועוד. הייחודיות במובן זה בסדנא הוא היכולת של טליה לפעול כמנחה ולא כמורה. היינו לא להתערב בכל דבר, לא להוות "הקביים" של המשתתף אלא בתמהיל הנכון לגבי כל משתתף באופן אישי להשגיח (בהסתר) מפני טעויות קולוסאליות אך מאידך לתת למשתתף את היכולת לטעות כך ש"החומר הנלמד" נכנס מהידיים ומהראש ולכן מקבל גם את הערך המוסף המתקבל בהתנסות עצמית. מאחר ויצא לי גם לאורך השנים לעקוב אחרי עבודה של נגרים מסחריים/קצועיים (אין לי מלים טובות מדי בנושא) אני גם מעריכה מאד את הידע של טליה בכל הנוגע לטיפים, דרכי תיקונים ועוד.

בסדנא, אם מתוך הליך של ברירה טבעית או אחר, אינני יודעת, אך אני נוטה ליחס זאת ל"רוח טליה", יש גם אוירה מאד נעימה בין המשתתפים בכל מפגש. אין לחץ, אין תחרות, כל אחד מבצע את הפרויקט שלו והאחרים מתעניינים ומפרגנים. מאחר ואני בין העובדים לאט ואולי בחוסר בטחון מסוים, נצרכתי ל"שעות נוספות" כך שיצא לי לעבוד לא רק עם הקבוצה הקבועה, כלומר האמירה לעיל היא על בסיס התנסות שלי במספר סדנאות שונות מבחינת המשתתפים.

עוד הבחנתי לאורך הזמן על ההקפדה, כי מספר המשתתפים בכל מפגש לא יעלה על ארבעה, גם הוא מסייע לעניין. זמינות הקשב של טליה כמו גם הזמינות למכשירים מסוימים (משור/רוטר) מאפשרים גם לקשיי הבנה כמוני להפיק הנאה רבה, והראיה הטובה ביותר היא כאמור מספר השנים שאני בסדנא. בהקשר זה אני רוצה לציין שהשתתפתי גם בסדנאות אחרות לפני שהגעתי לסדנא ובאף אחת מהן לא נשארתי יותר מעונה אחת.

ולבסוף טיפ ממני - הדרך הטובה ביותר למצוא את המדריך המתאים ביותר היא דרך ההתנסות, אני ממליצה לנצל את האפשרות לבוא, ולנסות למצוא, מנחה טובה כטליה.

ובסוף בסוף (באמת) עוד תזכורת לאורך הרוח של טליה כמנחה, והוא מאמצים ארוכי טווח מבלי לקטר על מנת להגיע למבנה החדש, המרווח, והמואר היטב .

                                                                                                            רחל

 
 

 

 
הגעתי לסדנא של טליה לאחר תקופת מה של פיסול בעץ.
 אופיו,צבעו ,יופיו ,ריחו, אורך חייו ותחזוקתו.:כאן התוודיתי למורכבותו הרבה של החומר
ב - 'אמנות בעץ' הכול פתוח - עם שלל רעיונות לביצוע, עם גוון רחב של עץ וכלי עבודה,
תמיד, בסופו של חיתוך, גילוף, שיוף והברגה - יתקבל פריט אומנותי חדש, מלא חיים,                        
 יפה ואיכותי.
מתחשק לבנות רהיטים ? לעשות בובת מריונטה? נדנדה? עגלת קסמים לילדים ? פסל? אולי לתקן משהו ישן שחורק בבית  ?- הכול מתקבל בשמחה.                                                                        יוצאים לדרך עם תכנון מדויק ומקצועי, עם המון סבלנות ונכונות ללמד, אווירה נינוחה וחיוך.              
זאת באמת אומנות (ולא רק בעץ).                                                                                     
 
חווה
 

 
חלומות בעץ
 
בכל יום שישי, בכל מזג אויר, אנחנו מתייצבים בסדנא של טליה,
ועושים רק זאת, מגשימים חלומות.
 
לא משנה כמה מטורף החלום וכמה מופרע הרעיון תשובתה של טליה היא תמיד:
אין דבר שאי אפשר לעשותו.
 
ואמנם בהדרכה נאמנה, סבלנית המלווה באופטימיות בלתי נלאית טליה תוליך אותנו
למחוז חפצנו, אפילו אם אנחנו כבר התייאשנו בדרך.
 
סדנא כזו מצוידת שמאפשרת מגוון רחב כל כך של עבודות בעץ , החל בעבודות עדינות
במשוריות דרך גילוף ועד לרהיטים כבדים ומסוגננים לא מצאנו בשום מקום אחר.
 
לכן, כנראה, לא נוותר על ימי ששי- בגשם שמש חום או סערה.
 
 
גילה ויוסי
 

 
בס"ד
טליה
היה לי מין חלום: נגרות ללמוד, בעץ לעבוד.
אך היכן ? מי ימצא לי עצ....ה ?
חיפשתי בדרום, חיפשתי בשרון, רחוק, בודאי יימצא פיתרון.
 
להפתעתי הרבה וכמובן לשמחתי, אותך מצאתי,
בכפר-שמואל, 5 דקות מביתי – קיבוץ שעלבים,
ללמוד נגרות התחלתי בשלבים.
 
עבודות אומנות וגם רהיטים
הגשמת פנטזיות, שרקמו עור וגידים.
אך מעל ומעבר לתוצרת ממש, יש את מה שהלב חש.
 
התרוממות הנפש מחד, ומאידך-שלווה
כאשר נרקם רעיון, והביצוע מעורר שמץ גאווה.
כל שבוע מחדש, לקראת הסדנא הלב נרגש.
 
כי כפי שאת לתלמידייך משדרת
כל אחד יכול בעץ לעבוד
ואפילו להשתמש במכונות זה לא סוד.
 
על זאת ועוד ברצוני, מקרב לב לך להודות
 
בברכה
חבצלת
 
 
 

רגעיים משמעותיים בחיים..
  
 
בוקר
8:10
אני נוסע בדרך הישנה לכיוון ירושלים
חולף עוקף את רמלה..
משיר מבט כאשר יש פניה  לכביש 6..
הפאלפון מנותק..
מוזיקה חרישית מתנגנת ..
על הכיסא האחורי  כריכים עם גבינה עיזיים..
זיתיים שבורים .
איזה כיף  איזה שלווה.
כפר שמואל..
כמה דילוגים על פסי הרעדה..
והופה..
אתה בעולם אחר..
 
יש שלושה דבריים מהותיים בסדנת העץ של טליה..
הראשון זה זמן איכות..
 
זמן שבו אני יכול לעשות
רק מה שאני רוצה..
שח לנכדים..
שעוני קיר לילדים..
קרש ללחם או לסושי..
כמתנה לחברים..
ותיבת נגינה להנעים את זמנם של ילדים חולים..
ומי שלא ראה ילד..
חולה..חולה מאד
נושך את שפתיו..
עד כאב  ..
ולא בוכה..
רק בשביל הזכות
 לנגן לבד בתיבת הנגינה של סבא דן..
  אם לא יבכה שעה שמחדירים לו אינפוזיה..
לא יבין איזה תיבת נגינה
..נהדרת בניתי לי בסדנא..
הדבר השני הוא שלמות..
כל דבר..
ואני חוזר כל דבר..
יצא מושלם..
אין פשרות אצל טליה..
החומרים הטובים ביותר
(והכל כלול במחיר.).
הקפדה על גימור מושלם..
עד כי בהרבה מקרים אנשים שואלים שוב..
ת'אמת דן עשית לבד..
 
הדבר השלישי..
טיפים..
מבחינתי..
הסדנא היא יותר כיתת אמן..
וכמו נגן כינור..
היושב באולם מול תלמידים צמאי דעת..
לוקח את הכינור ביד..
מניע את הקשת..
והתלמיד  מיד יודע  ..
שרק זו הרמה שאליה יש לשאוף..
 
כך טליה..
טיפ..
ועוד אחד..
 ואט אט..
הם מצטברים..
לעשרות...
ומיום ליום.. ..
אני מרגיש .
שאני מנגן בעץ..
 
ואז אני מפסיק לכמה דקות..
מוציא את הכריכים..
בוצע פיסה מגבינת עיזים של מאירי..
..מביט אל הנוף הנשקף
החוצה..
זית מבוקע מריר .
לוגם תה מתוק מהביל עם המון נענע..
 
אתם מאמינים שרק
 ...המיית המסור החשמלי ..
כמו לוחש לי
 .. דן:
 
זה המקום הקרוב ביותר לגן עדן""..
"אתה עדיין לא שם
סבא דן
 
 

 
 
 
כי האדם עץ השדה......
 
מאז ומתמיד ידעתי והכרתי את חיבתי לעץ אך לא ידעתי עד כמה גדולה אהבתי אליו.
את תחילתה של אהבה נפלאה זו הרגשתי כבר מהשיעור הראשון בנגריה, בו
העבירה לי טליה מעט מהיסודות והסודות החשובים על עולמו של העץ.
אמנם, היה זה על קצה המזלג אך כבר אז ידעתי. נדלקתי.
זר אולי לא יבין זאת, אך העבודה עם העץ מלאה בתשוקה.
לעץ ישנה שפה משלו. גם אם עשית טעות, שלעיתים גובלת בתסכול, העץ תמיד
יודע להסביר פנים, לגשר על הגחמות שהבאת מבחוץ ומאפשר עוד ליטוף, עוד תיקון,
ליטוש אחרון עד שלבסוף אתה מגיע למרקם העדין והייחודי שאליו שאפת.
כבר בדרכי למושב אני מתחיל להרגיש את ריחו של החופש באוויר ואת והבילוי שמצפה לי.
בכניסה לנגריה, למשמע רעש המכונות ולריח הנסורת המלבב שעוטף את האוויר אני חש
את ההתנתקות משגרת היום ובו בעת את ההתחברות לאווירה הקסומה. זמן איכות נטו.
מלבדי ומלבד העץ, איך אפשר בלי ההערות, ההארות והעצות הפשוטות של טליה
שתמיד יודעת להפוך, בנונשלנטיות, כל בעיה הנראית כטרגית לפתרון
פשוט כיד האמן. וכמובן את החיזוקים של החבר'ה הנפלאים הנמצאים בסדנא.
כך, זורמות וחולפות להן השעות בהנאה צרופה עד העונג הבא.
אשר
                         ..... כמו העץ הוא שואף למעלה.
 

 
ראשית התנצלות,כפי שאמרתי במשיבון הארוע אצל אסתי התנגש בארוע משפחתי(מסיבת יומולדת 85 של אבי)ונאלצתי לעשות בחירה אכזרית.מקווה שהיה מהנה אצלכם.
לגבי הדברים שנשאו בארוע שלכם,כל מה שנשאר לי לאמר שמעט נגרים/מורים לנגרות יכולים לכתוב כך ומעט כותבים טובים יכולים גם להיות מורים טובים לנגרות.
אם אתבקש לסכם את כמעט השנתיים שבילתי בסדנא ,אומר כך:זה היה המפגש הראשון שלי עם עבודה בעץ ופעולות מודרכות להביא חלקי עץ גולמי למוצרים מוגמרים.חושבני שתלמיד חדש כמוני לא יכול לאחל לעצמו לקבל לצידו מנחה ,מדריך ואיש מקצוע טוב ממך לשלב זה בלימודו וביצירתו .החלקים שהרשימו אותי במיוחד היו שלבי תכנון הפריט,ההנחיה לחשיבה יצירתית והיכולת המדהימה באלתור תיקוני תקלות(ויש הרבה כאלה בפעילות המתלמד).
מאד נהניתי בעבודה בסדנא ,בחברותה ומהאווירה הטובה במהלך השעורים והעבודה.
אני מאחל לך המשך עבודה פוריה ,הנאה מההדרכה וההנחיה וסיום מהיר ומוצלח של הליכי הרישוי מול הרשויות.
בברכה וידידות
בני
 

 
מאז ומתמיד אהבתי לעבוד בעץ,אבל זה היה בדרך כלל בצורה דיי חובבנית.
היפה  חיפשתי מסגרת מסודרת לנושא ודרך האתר של טליה,הגעתי לסדנא שלה.
פעם בשבוע אני נוסעת ממושב שדה-ניצן שבנגב המערבי נסיעה של שעה וחצי.
תמיד שואלים אותי:זה לא קשה מדי לנסוע כל כך רחוק, זה משתלם ?
ספק, זה שווה כל  אז נכון שאולי זה קצת מטורף אבל אין רגע !!
הנגרייה של טליה נהדרת, מצויידת בכל הכלים להגשמת כל  רעיון וחלום שעולים לראש
.   והכי חשוב, טליה בעלת ידע רב בכל הקשור לעץ מקצועית  וסבלנית
ועל כך טליה תודה
דפנה
 

  נגרות אומנותית - סדנאות  
  גילוף ופיסול בעץ - סדנאות  
  גילוף ופיסול בעץ - מפגשים חד פעמיים  
  מסור נימה - סדנאות
  סדנת רוטר  
  גלריה - טליה
  גלריה - סדנאות נגרות 1-10
  גלריה - סדנאות נגרות 11-19
חדשות


שנת הפעילות 2018-2019
סדנאות נגרות אומנותית
למבוגרים
, הנחייה  אישית, קבוצות קטנות.
הקבוצות מלאות, ניתן להירשם בהמתנה.
מפגשי מבוא למסור נימה
מתואמים ומותאמים אישית: 
היכרות בסיסית עם מסור הנימה,

ולימוד טכניקות מתקדמות.מפגשים חד פעמיים בהנחיה אישית
גילוף ופיסול בעץ,
צריבה על עץ,
מסור נימה
 סדנאות פיסול וגילוף
בעץ נסור ובגזעים
במפסלות ידניות
ובכלים חשמליים

אתר זול
בניית אתרים ומערכות ניהול